July Events

Fri 5th Holly jade christlow, broken symmetry, glass city, joe tracey,

 

 

Sat 6th The faves, man frog,shouting down clouds

 

 

Fri 12th Vains, neon waves, matty allenby music

 

 
Sat 13th Robbie pick, oliver bratley, raising romlus, the up down, rarebreed

 

 

Fri.19th Molly kiss, follow deep, follow the giant, the confines, november sierra

 

 

Sat 20th Heartbreak remedy, new terminal boy, Shaun Wilson

 

 

Fri 26th Borderline, the eutony, the final clause of tacitus

 

 

Sat 27th get hip

June Events

Saturday 1st – No Thrills, The Relitics, Sadistric Slobs
Friday 7th – Cally Billie Gatley, Kieran Close, Endem, Pen & Stu
Saturday 8th – Dreams of sun, USMF, Neon Waves
Friday 14th – Holly Jade Christlow, Market Place Band, Joe Berge, Liam Trewick
Saturday 15th – Em Warnock, Jacob Diaz Wright, Unwired Society, Paul Longstaff
Friday 21st – Charlotte Grayson, The Dead Seat, Nigel Baker, St Austin
Saturday 22nd – Loop Cycle, Alex Kyle, The Spelks
Friday 28th – Hangmen, Ihrsan, Snide Remarks, Broken Symetry
Saturday 29th – Plastic Glass, Mother Fly, Fowl, Darlo

May Events

Friday 3rd – Autumn Red, Hatti, The Tin, Tired of Fighting

 

Saturday 4th – Dead Wet Things, Daniel Hunt, Melissa Rose

 

Friday 10th – Ihrsan, Fret, Ballpeen

 

Saturday 11th – Unspoken, Andy Kilcar, Louis Martin, Steve Williams and The Blues Delux Band

 

Friday 17th – All Out Attack Uk, Dead Poets 86, Nothing 2 Heavy

 

Saturday 18th – The Filth, Kickback Generations, Fat Albert

 

Friday 24th – Collapse Of Colour, Ashes of Insurrection, Incantus

 

Saturday 25th – Get Hip

 

Friday 31st – Velvela, Abstract Rapture, G F Bruce Band, Joe Ramsey

April Events

Friday 5th –  The Red Jets, Fires Of Freya, Exit Left

 

 

Saturday 6th – Lost State Of DAN / Kyle Cullen / Phil Cox / Callum Atter

 

 

Friday 12th – Desolation, Ashes of Insurrection, Nephilim

 

 

Saturday 13th –  Lemontops, Tom Delonge Project, Nuisance Valve

 

 

Friday 19th – Hot Rockets, Alien 8, Jose Griffin

 

 

Saturday 20th –  Stockton Calling

 

 

Friday 26th Rap, R n B mixed acts

 

 

Saturday 27th –  Desert Clouds, Katie Adamson, George Bailey, Jacob Diaz

 

March Events

Friday 1st – Sorry Esculator, The Alternatives, The Marble Arches
Saturday 2nd – Lulas, Kv$hnoodle, Supermoon, Carl Eaton, Lucy Delaney
Friday 8th – Mayfare, Misery Bids, Thought Trumpet, Total Stranger
Saturday 9th – Honours, Wild Thorn, Hell Fire Jack
Friday 15th – Odd, Sing Again Syren, Heel Turn
Saturday 16th – Anti Bastard, Killing Shilling, Bastard Face
Friday 22nd – Brucey Ripper Band, Sensible Battery Managment, Sonic Void, Jamie Sample
Saturday 23rd – The Band Disease Control and Prevention, Profondo Rosso, Geoffrey Oilcott
Friday 29th – Haunts, Johny Godwin, Andy Bental, Nick, Lindsay
Saturday 30th – Get Hip !

February Events

Friday 1st – Dying Reign, Desolation, Ashes of Insurrection

 

Saturday 2nd – Phase, Nothing 2 Heavy, Elbrano

 

Friday 8th – McCormick Band, Bernica, Carabean Cowboys

 

Saturday 9th – Frog Man, Stollen Dead Music, Joshua Burrell Music

 

Friday 15th – Hardwick Social, Deep Blue, Slalom D

 

Saturday 16th – Ben BateMan, Sons of the city, Joe Conoly, Without a Word

 

Friday 22nd – The Vellacos, Steam Town, Harry Hailey

 

Saturday 23rd – Anti Bastards, The Underclass, Decontrol, The Underclass, Anord

January Events

Jan 4th – Angrey Amigo’s, The Coated ambassador, Lazaris, andy x

Jan 5 th – Up and coming

Fri 11th –  Plastic thieves, katie Adamson, stuck fish, Superba

Sat 12th – Klammer, the golden age of nothing, phantom radio

 

Fri 18th –  lc grey, Arbon music, The Brookes

 

Sat 19th –  Lost rockets, deadbeat, paradise, no thrills, force fed lies, jack dash

 

Fri 25th –  Where cloud fire, Hati, Jools Heys

 

Sat 26th – Get Hip

December Events

Fri 1st The Clarions, Homesteads, Your Graduation,

 

Friday 7th Boilermaker, Hot Rockets,

 

Sat 8th Up and Coming

 

Fri 14th A Dying Regin, Tombe Stone Crow, Souls of Jack Ketch, Colour Clear

 

Sat 15th The Hangmen, Desolation, Decontrol

 

Fri 21st Death To Indie, Blissed, Two Wise Guys, Rosen

 

Sat 22nd, Astoma, Avenue, The Tom Delonge Project, George Bailey, Raising Romlous,

 

Sunday 23rd Amelia Coburn and supports

November Events

Friday 2nd –  kickback Generations, The Wax Offs, Zero Tollerence

 

Saturday 3rd – Up and coming, Man Frog and Supports,

 

Friday 9th – Private,

 

Saturday 10th – Gathering Sounds

 

Friday 16th – A day in Helsinki, the lemontops, Independent state of mind,

 

Saturday 17th – The likkormen, fires of Freya, Esprite de corpse

 

Friday 23rd  – Desolation, all out attack uk, leopard rays,

 

Saturday 24th –  Get Hip,

 

Saturday 30th – Speeder, Velvela, Slack Alices

 

 

October Events

Friday – 5th Bugenhagen, Eye Bleach, ARY, Cooler King

Saturday 6th – Kyzer, Up And Coming Teesside,

Friday 12th – Prohibition 1930 Eltro Swing Night, Lizi Rae, Alexys Guitar

Saturday 13th – Incantus, Firepupetts, Magjammer

Friday 19th – Bloomsfield Band, People Are Hell, Joe Mcnamard,

Saturday 20th – Nation In ruin, The Filth Hounds,

Friday 26th – Cooler King, Hadrians Union, Tinny Bennett,

Saturday 27th – The Brucy Ripper Band, Stand Tyne Fire, Julie Grant